Vítejte na Sunsubu!

Jsme skupina lidí, kteří se pro vás snaží překládat anime, která jim za to stojí, do českého jazyka a zjednodušit tak život těm z vás, kteří neumí japonsky či anglicky (nebo kterýkoliv jiný jazyk, v němž dané anime už vyšlo). Vydáváme především encody a specialisujeme se obvykle na seriály. Naše videa jsou ve formátu .mkv, pokud nevíte, jak je přehrát, podívejte se do FAQ (a pokud vás děsí pojmy jako x264 a container, směle je ignorujte. Co potřebujete, je ten malý odkaz v druhém řádku pod příslušnou otázkou).

Kdo vůbec jsme a kde jsme se tu vzali? Inu, za vznikem naší skupiny stojí skupina jiná, totiž Pantsub, kde oba zakládající členové (edison23 a chill) ještě s Garaxem a s Veve působili. Za jistých okolností jsme se rozhodli skupinu opustit a pak nastala otázka, co s námi bude dál. Samozřejmě jako první se nám nabízela možnost připojit se k jiné skupině, ale kde najít takovou, která by vyhovovala našim požadavkům? Takovou, kde bychom mohli svobodně vydávat, co se nám bude chtít, kde bychom se nemuseli stydět, že děláme zrovna pro tuhle skupinu (ať už proto, že krade, nebo třeba protože zbytek členů pozdravil jazyk český z rychlíku), a kde se nám dostane volnosti co se pravidelnosti a termínů týče? A zároveň takovou, kde se k nám budou chovat jako k lidem (ano, nevěřili byste tomu, ale to *je* problém)? Takovou jsme zkrátka nenašli. Začali jsme tedy uvažovat o založení nové skupiny. Jméno jsme měli vymyšlené už dávno, naše čestná členka Sluní se o něj postarala. Ale chceme vůbec? Zvládneme to?
Jednoho dlouhého jarního večera jsme tak já (chill) a edison seděli v pokoji a zvažovali, co podnikneme. A zničehonic se zrodil Sunsub, přesně takový, jak ho teď vidíte. Edi si sedl k počítači, zapnul Photoshop a za pár minut vytvořil tu hnědou webovou šablonu, co tu vidíte. Za pár dalších chvil měl vymyšlená menu a nabídku a o něco později jsem si to vzala a začala jsem kódovat. A pak už jen pár „detailů“, jako např. vymyslet, jak bude fungovat vydávání episod, a skupina byla na světě! Pokud chcete data, vznikli jsme v dubnu 2011 a oficiálně jsme začali fungovat 2. 6. 2011. Snad vám ještě chvíli vydržíme a vy si budete moci vychutnávat anime v českém (!) jazyce.

Pro všechny zájemce o práci v našem týmu: Jde o nevýdělečný dobrovolný fanouškovský projekt. Za svou práci zde nedostanete zaplaceno a nebudete ji moci uvést do svého životopisu. Jediné, co z ní budete mít, bude vaše osobní zkušenost a trocha dobrého pocitu. :)

Sunsub team

Komentáře nejsou povoleny.