Log Horizon 2

Anime, Novinky» Trvalý odkaz «

Máme pro vás další projekt, který je na poměry Sunsubu poněkud netradiční. Je jím druhá série Log Horizonu a netradiční je ze dvou důvodů. Prvním a pro vás asi nejcitelnějším je fakt, že překládáme až druhou sezónu této série, přičemž s první sice někteří naši členové (a skoro-členové), konkrétně Ximara a Omaj, mají něco společného, ale Sunsub jako takový její překlad nijak nezaštiťoval. Fakt, že první série ještě není dokončena, je toho nepříjemným dokladem, ale třeba se to v budoucnu spraví. Druhým důvodem je, že po dlouhé době není vedoucím projektu nikdo z tradičních mágů Sunsubu, ale Ximara, tvor doposud většinově korektorský. Je to tudíž její (více méně, Čii se nepočítá) první setkání se všemi těmi blbostmi okolo vydávání, držme jí proto palce. Čeká ji dlouhá a strastiplná cesta, která statisticky vzato končí buď sebevraždou nebo odstoupením z posice.

Centrální osobou v týmu, který pro vás LH2 připravuje, je náš novopečený skoro-člen Omaj. Ten se odvážně a přes veškeré strasti pustil kdysi do překladu série první, a poté, co větší část udělal pod drobnohledem Ximary na postu korektorky, jsme se kolektivně rozhlodli, že bychom mohli zkusit přijmout nového člena, který má pro změnu šanci vydržet déle než tři episody. Uvidíme, jestli se toto naše zbožné přání vyplní, ale osobně věřím, že Ximařin zlý pohled a korektorský bič1 se o to postará. Nezbývá, než celému týmu popřát hodně štěstí (s radostí si mohu dovolit tu třetí osobu, protože žádným způsobem nejsem součástí produkční mašinérie tohoto překladu – snad kromě občasných poznámek, co udělali špatně) a vám, milí diváci (snad se váš počet rozroste), hodně trpělivosti.

1/ Někdo má korektorskou tužku, někdo korektorský bič. Je nasnadě, co je účinnější. Zvláště, je-li bič okován ostrými hřeby.

2 komentářů k Log Horizon 2

 1. Suky

  Zdravím, rád vidím, že se tu znova něco děje. Mám rád místní překlady a mnoho dobrých seriálů jsem tu našel. Proto mě mrzelo, na jak dlouho utichla místní aktivita.

  Doslova mě to donutilo vyhledat si i jiné česko/slovenské skupiny, které se anime věnují: ASCT, AnimeCzech, Hanabi, NGfailsub, X3M fanSub.

  Proto, pokud si budete chtít on-line podívat na anime, doporučuji jít na http://www.hns.fonty.org, zde najdete mnoho anime od mnoha skupin pohromadě, jak starších, tak novějších.

  OdpovědětOdpovědět
 2. @Suky: teda.. no comment (jakoze, jsem rad, ze se ti nase preklady libi, ale jednim dechem tu linkovat na stream shity je docela odvazne)

  OdpovědětOdpovědět

Napsat komentář

Jméno* E-mail* Blog / Web Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena. Pole označená * jsou povinná.

Můžete používat následující HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>